penktadienis, vasario 22, 2013

Baptistai su katalikais - ekumeniniame judėjime

Mūsų šalyje gražus ekumeninis bendravimas apima vis naujus horizontus. Sakykim, Vilniaus šv.Juozapo kunigų seminarija savo tinklalapyje pasakoja apie bendras katalikų seminaristų  ir baptistų pamaldas Vilniaus "Naujojo Testamento" baptistų bendruomenės bažnyčioje ( kurios vyko 2012 m. sausyje):
"Sausio 26 dienos vakarą seminaristų kolektyvas kartu su vadovybe lankėsi Vilniaus „Naujojo Testamento“ baptistų bendruomenės bažnyčioje, įsikūrusioje Algirdo g. 48. Tai buvo vienas iš numatytų renginių, skirtų maldų už krikščionių vienybę savaitei.
Baptistų maldos namuose Susirinkusią  tokį šaltą vakarą seminarijos bendruomenę svetingai sutiko šeimininkai – šios bendruomenės pastorius Irmantas Pinkoraitis bei kiti jos nariai. Jie pakvietė visus atvykusius į šiltą kambarį, kur pavaišino brolius katalikus šilta arbata ir sumuštiniais. Pastorius pasveikino visus atvykusius ir pakvietė apžiūrėti bendruomenės pastatą – bažnyčią, kurioje įsikūrusi yra ir privati krikščioniška mokykla. Baptistų bendruomenės pirmininkas papasakojo, kad šį pastatą bendruomenė įsigijo prieš 18 metų. Visų pirma seminaristai buvo supažindinti su krikščioniškos mokyklos patalpomis. Šioje mokykloje, kuri kartu yra ir sekmadieninė, mokosi 35 vaikai. Juos moko 18 įvairių krikščioniškų konfesijų mokytojai. Mokykla yra pagrindinė, 10-ies klasių. Ši mokykla yra baptistų bendruomenės analogiškos Klaipėdos mokyklos filialas. Vėliau seminarijos bendruomenė buvo pakviesta į pamaldų salę, įsikūrusią II-ame pastato aukšte, kur pastorius I. Pinkoraitis pasakojo apie pačią baptistų bendruomenę, jos pavadinimo kilmę, atsiradimo pasaulyje bei įsikūrimo Lietuvoje istoriją, taip pat apie tai, kokias tikėjimo tiesas bei doktrinas ji išpažįsta, tikėjimo mokymą, pavyzdžiui, krikštą, Biblijos studijas, sekmadienio pamaldas, socialinę veiklą, o taip pat apie kelius, kaip tapti bendruomenės nariu, bendruomenės administravimą, pastorių rengimą tarnystei šioje bažnyčioje. Pastorius I. Pinkoraitis paliudijo ir savo asmeninį atsivertimo į krikščionybę istoriją, patekimo į šią bendruomenę bei tapimo jos pastoriumi kelią. Baptistų bendruomenės pirmininkas paminėjo ir statistinius duomenis. Jis teigė, kad Evangelikų-baptistų sąjunga pasaulyje vienija apie 47 milijonus narių maždaug 200-yje valstybių. Lietuvoje šiuo metu yra iki 30 įvairių skirtingų tradicijų baptistų bendruomenių, kuriose yra apie 150 žmonių, iš jų daugiau kaip 40 priklauso Vilniaus „Naujojo Testamento“ baptistų bendruomenei. Susitikimo pabaigoje, paklaustas VI-o kurso klieriko, ko jis bendruomenės vardu palinkėtų būsimiems katalikų kunigams, pastorius linkėjo seminaristams tapti gerais Jėzaus Kristaus mokiniais, skelbti Evangeliją, būti atvirų širdžių, ekumeniškais, nesistengti atvertinėti kitų konfesijų krikščionių, taip pat cituodamas apaštalą Paulių linkėjo „tapti visiems viskuo“.
Baptistų maldos namuose Pasibaigus šios broliškos krikščioniškos bažnyčios pastoriaus konferencijai, atsidėkojant jiems už viešnagę, pastorius svečiams padovanojo knygą „Lietuvos baptistų istorija“. Savo ruožtu, seminarijos rektorius monsinjoras Žydrūnas Vabuolas, atsidėkodamas už šiltą, broliška susitikimą, įteikė šios bažnyčios pastoriui I. Pinkoraičiui knygos „Gyvenu nebe aš, o gyvena manyje Kristus“, skirtą apaštalo Pauliaus studijoms I-ąjį tomą. Susitikimas baigėsi broliška abiejų krikščioniškų bažnyčių agape ir draugišku pabendravimu prie arbatos puodelio".

8 komentarai:

Rytis rašė...

Ta bendruomenė net savo internetinio puslapio neturi, neskaitant blogo. Kažin kokie jos darbai ir ar gali ten žmogus augti dvasiškai?

Zita rašė...

geras pastebėjimas, o kaip su apaštalais, šitie tai išvis net interneto gi nematė, tai koks ten dvasinis augimas buvo :)

Olgerdas rašė...

Zita, aciu uz gera patarima. Pasirodo, tereikia tik ismesti kompiuterius ir ivyks stebuklingas dvasinis augimas :) Manau, tu visiskai teisi- kompiuteris ir internetas sueda didziaja dali dvasinio augimo :)

Olgerdas rašė...

P. S. Tiktai kad siais laikais neelabai kas turi jegu ismesti visa tai :) Priklausomybe tskant :) Uztat ir ner to dvasinio augimo :D

Anonimiškas rašė...

turetume atsisakyti ir rasymo bei skaitymo, uztenka kad klebonas paskaito ir gana. Biblijos skaitymas prikure visokiu sektu.

Zita rašė...

iš viso, nereikia kad ir klebonas skaitytų ir nereikia klausyt to skaitymo. va, mano šuniukai kaime, nei matę nei girdėję, nei jiems reikia biblijos ir šunys kaip šunys :)

Anonimiškas rašė...

VA BAZELYJE(ŠVEICARIJA) MAČIAU GERĄ VAIZDĄ- PRIE RELIGINIO KULTO PASTATO (OFICIALUS KATALIKIŠKŲ MALDOS NAMŲ PAVADINIMAS LIETUVOJE) PASTATYTOS KĖDĖS SU STALAIS, O BARAS VIDUJE. BIZNIS JAUČIU NEBLOGAS, ŽINANT KOKIOSE VIETOSE RANDASI PASTATAI.

Anonimiškas rašė...

o Lietuvoje, kazkur tarp Pagegiu ir Klaipedos, maciau isikurusi bara, senoje liuteronu baznycioje.
kaip sako, jei nori uzsidirbti, statyk baznycia arba alude, ten puikiai pasinaudota siuo patarimu.