(Rebekos Seint Džeims biografija)
“Gyvenk radikalų gyvenimą dėl Dievo.Skaityk Bibliją, melskis, kovok už savo įsitikinimus ir pakeisk šį pasaulį”
Rebeka Seint Džeims
Įgarsino Lario Normano koncertą
1977 metais liepos 26 dieną Australijos mieste Sidnėjuje gimė maža mergaitė, kurią pavadino Rebeka. (Rebecca Jean Smallbone ). Kadangi ji gimė krikščioniškų muzikinių koncertų organizatoriaus šeimoje, galima sakyti, kad ji tiesiog įaugo į muzikinę sferą arba augo kartu su ja. Tiesiog ji neturėjo jokio kito pasirinkimo. Pirmasis jos muzikinis pasirodymas įvyko, kai jai tebuvo vos 6 mėnesiai — ji “įgarsino”, t.y.praverkė, visą garsaus krikščioniško muzikanto Lario Normano koncertą.
Bet jei kalbėti rimtai, jos pirmasis koncertas, kuriame ji pristatė patį Carmaną jo Austaralijos turnė metu, įvyko kai jai tebuvo vos 13 metų. Aišku, prie to prisidėjo ir jos tėvas.O pirmąjį savo šlovinimo albumą, kuris vadinosi “Refresh My Heart” (“Atnaujink mano širdį”), ji įrašė, kai jai tebuvo 14 metų.
Per išbandymus vedė Dievas
Kiek vėliau jos tėvui pasiūlė darbą JAV ir Smalbonų šeima pardavė visą savo turėtą turtą ir išskrido į Nešvilį Tenesio valstijoje. Tačiau vos atvykus pasirodė, kad darbo nėra ir visa šeima,net ir Rebekos mama, kuri tuo metu laukėsi jaunesniojo Rebekos broliuko Džošua, turėjo gerokai pavargti. Tiesa pasakius, šeimai prasidėjo sunkus metas - visi, kurie tik galėjo dirbti šeimoje, čiupo žoliapjoves ir ėjo per kiemus pjaudami žolę, dažė namus, saugojo vaikus.
Šeima sako, kad tuo sunkiu metu tik tikėjimas į Dievą ir maldos padėjo jiems pakelti šį sunkumų ir nesėkmių laiką. Dievas stebuklingu būdu atsakydavo į jų maldas: šeima tvirtina, kad turbūt angelai palikdavo prie jų durų baldus ir paketus su produktais, o galbūt tie patys ar kiti angelai siųsdavo jiems pinigines perlaidas. Vieną kartą toks vyriškos išvaizdos “angelas” Rebekos tėvui įteikė naujutėlaičio automobilio raktelius, kuriuo šeima galėjo naudoti kiek tinkama.
Jau pirmasis albumas pelnė prizą
Nors ir buvo sunkūs laikai, Rebeka nemetė dainuoti ir vieną kartą žymus dainininkas Edis Degarmo (Eddie DeGarmo iš DeGarmo & Key) išgirdo, kaip ji dainuoja Pirmojoje Franklino miesto baptistų bendruomenėje, kurios nariai buvo jų šeima.
Šis dainininkas iškart suprato, kad šitoje mergaitėje yra didžiulis potencialas ir nusprendė jai padėti įrašyti albumą. Jis ir Braunas Banisteris tapo šio albumo prodiuseriai. Taigi, kai jai buvo 16 metų, ji įrašė pirmąjį savo albumą “ForeFront Records” studijoje ir 1994 pasirodė jos albumas “Rebecca St James”, kuris buvo parduotas 100 000 egzempliorių tiražu ir pelnė jai pirmąjį “Dove” apdovanojimą kategorijoje “Metų naujokas”.
Dirbo Kalkutos gatvėse
Po turnė, kurio metu Rebeka reklamavo savo albumą “ForeFront” studijoje imtas įrašinėti ir naujas dainininkės albumas. Po daugelio įtemto darbo valandų, ilgų maldų pagaliau pasirodė ir antrasis albumas”God”.
Šiai dienai šis albumas jau parduotas 400 000 tiražu ir dvejus metus Rebeka iškovodavo (“Dove Awards”) už geriausią vokalą. 1997 metais pasidodė ir dar vienas jos albumas”Christmas”, skirtas Kalėdoms. Tais pačiais metais ji išvyko į Indijos miestą Kalkutą, kur su Gailestinosiomis Seserimis (Sisters of Charity), tarnavo vargšams ir benamiams Kalkutos gatvėse.
“Gremi” apdovanojimą pelnė albumas “padengtas” maldomis
Dar po metų pasirodė naujas jos albumas “Pray” (“Melskis”), kuris laikomas vienu iš įdomiausių jos darbų. Albumas grindžiamas Pakartotojo Įstatymo knygos ištrauka 7;14. “Aš mėgstu melstis ir negaliu gyventi be maldos,- sako Rebeka,- nuo pat albumo atsiradimo idėjos, jis buvo tiesiog “padengtas mūsų maldomis. Aš nuoširdžiai viliuosi, kad šis albumas atgaivins ir sustiprins žmonių maldos gyvenimą ir taip pat ves prie Dievo garbinimo ir žvilgsnio, nukreipto į Jėzų.
Už šį albumą dainininkė gavo “Gremi” apdovanojimą, kurio, tiesa sakant, visiškai nesitikėjo. “Gremi” apdovanojimo vakare Rebeka sėdėjo su šeima salėje ir sakė, kad “Aš su šeima sėdėjau tarp tų pasaulinio lygio žvaigždžių ir tiesiog mėgavausi tuo vakaru. Kai atplėšė voką ir paskelbė mano pavardę, aš pajutau, kad mano svajonė išsipildė. Turėjau nuostabią galimybę pakilti ant scenos, stovėti šalia Stingo, Filo Kolinso ir Santanos ir pasakyti visiems, ką aš darau ir kodėl aš tai darau”.
Gyvenimas – įkvėpimas daugeliui
Ir patikėkit – ji nebijo sakyti tiesos ir ta tiesa gyventi kasdien. Ji dalyvauja įvairiose programose, kurios padeda jai gyventi aktyvų ir radikalų gyvenimą dėl Dievo. Viena iš jų “Tikroji meilė dar laukia” (“True Love Waits”), kuri propaguoja tyrą moralinį gyvenimą.Kita programa – “Compassion International” – tai labdaros misija. 1999 metais Rebeka taip pat buvo nuvykusi į Rumuniją, kur dirbo su vargšais ir benamiais, kas, beje, labai stipriai paveikė jos muziką, skambėjusią kitame jos albume. Vienas iš ją įkvepiančių pavyzdžių – katalikų vienuolė , vadinama Motina Tereze, nors šiuo metu Jau pati Rebeka tapo įkvėpimu daugeliui.
2000 metais pasirodo penktasis jos albumas “Transform” ( pasikeitimas). «Šiame albume kiekvienas gali atrasti kažką sau, sako Rebeka,- šis albumas tapo ir man didžiuliu muzikiniu žingsniu, kuri galėčiau pavadinti transformacija”. Al bume tikrai skamba pati įvairiausia muzika.”Aš norėjau žengtelti į priekį, - sako atlikėja,- ir tai man pavyko.Savo asmeniniu gyvenimu, aš noriu šaukti žmones pasikeitimams.Pauliaus laiške Korintiečiams rašoma (2 kor 3;18) Pasikeitimai yra procesas, kurio trukmė – visas gyvenimas”.
Kartu visa šeima
Ir nors Rebeka gyvena labai aktyvų gyvenimą, šeima jai vaidina nepaprastai svarbų vaidmenį – tai nedaloma jos kūrybinio proceso ir įkvėpimo dalis. Kadangi ji vyriausia šeimoje (iš viso šeimoje auga 7 vaikai) ji nuolat pasiima visą šeimą į koncertinius turus (apie 200 koncertų per metus), kad ją tiesiog palaikytų artimieji. Tėvas yra jos menedžeris, o 5 broliai atsako už apšvietimą, garsą ir daugelį kitų dalykų. Ši meilė ir palaikymas visada juntama Rebekos žodžiuose, kuriais ji kreipiasi į publiką: “Mums visiems reikia rūpintis santykiais šeimose, ypač paauglystės laikotarpiu — tėvai turi rūpintis paaugliais, o paaugliai – tėvais. Jei jaunuoliai neras meilės ir palaikymo šeimose, nears ir santykių su Dievu, tuomet meilės ims ieškoti gatvėse”.
Vis dėlto kitas albumas, išleistas 2001 metais, “worshipGOD” (nusilenk DIEVUI), nuo muzikinių eksperimentų ji grįžta prie paprasto šlovinimo.”Priežastis, dėl kurios aš norėjau sukurti albumą “worshipGOD”, yra ta, kad šlovinimas yra neatsiejama mano gyvenimo dalis ir svarbiausia priežastis, kodėl aš groju krikščionišką muziką iš viso.Šis projektas panašus į grįžimą namo.
O toliau 2003 metais išleidžiamas dar vienas albumas “Wait for Me: The Best from Rebecca St. James”, kuriame surinktos 16 geriausiu ir labiausiai mėgstamų publikos dainų.
Bet ir išleidusi 6albumus ir praleidusi scenoje 10 metų Rebeka nesiruošia sustoti – visiškai neseniai ji paskelbė, kad greit pasirodys pirmasis jos “Gyvas” projektas ”Live Worship: Blessed Be Your Name” ( Gyvas šlovinimas: tebūnie šventas Tavo vardas”).
Gyvenimas svarbesnis už kalbas
Be jokios abejonės Rebeka yra viena iš labiausiai mylimų ir gerbiamų krikščioniškos muzikos atlikėjų pasaulyje. Kodėl? Ne vien dėl unikalių muzikinių sugebėjimų ir dvasinės gelmės jos muzikoje, bet ir dėl jos veiklos už muzikinio pasaulio ribų. Jos klauso ir ją gerbia visų pirma todėl, kad radikalus gyvenimas dėl Dievo – tai jos gyvenimas.Ji ne tik kalba, bet ir gyvena tokį gyvenimą.
Pagal “Charisma” ir internetinių tinklalapių medžiagą
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą