penktadienis, sausio 20, 2012

Indija - skaičiais išreikštas persekiojimas

Tolerantiškoji induizmo kultūra ne tokia jau tolerantiška. Per praėjusius 2011 metus Indijoje nuo išpuolių ir persekiojimų nukentėjo 2141 krikščionis, neskaičiuojant jų šeimų narių, giminaičių, draugų ir netiesioginių aukų. Indijos Pasauliečių katalikų forumo naujausioje ataskaitoje apie krikščionių persekiojimus prognozuojama, kad šiais metais radikaliųjų induistų grupių išpuolių prieš krikščionis tik išaugs. Raporte pateikiami tik tie nusikaltimai prieš krikščionis, apie kuriuos buvo viešai kalbama žiniasklaidoje. Realus išpuolių skaičius turėtų būti tris kartus didesnis. Didžiausias krikščionių persekiojimų ir išpuolių prieš juos skaičius yra pietinėje Indijos Karnatakos valstijoje. Šioje valstijoje praėjusiais metais kiekvieną dieną vidutiniškai buvo įvykdomi 3-5 išpuoliai prieš krikščionis. Taip pat ir Orisoje, Gugdžarate, Madhja Pradeše bei Čatisgarche nukentėjo didelis skaičius krikščionių, pranešė "vatikano radijas".
Persekiojimų ir išpuolių prieš krikščionys aukos dažniausiai yra vaikai ir moterys. Krikščionių vaikams dažniausiai tenka išgyventi baime, yra išnaudojami darbe, negauna net pradinio išsilavinimo arba yra priversti gyventi pabėgėlių stovyklose. Tuo tarpų vienuolės, bendruomenių ir religinių lyderių žmonos  dažniau patiria seksualinę prievartą. Induistų ekstremistinės grupės retai yra baudžiamos už išpuolius prieš krikščionis. Indijoje nuo 1972 iki 2001 metų krikščionių skaičius sumažėjo nuo 2,6 % iki 2,3 %.
Indijos šiaurėje Kašmyro valstijoje, kur didžioji dauguma gyventojų išpažįsta islamą, gyvena apie 18 tūkstančių krikščionių. Valstijos sotinėje Šrinagare krikščionių yra vos 400, kurie šiomis dienomis išgyvena baimę, nes katalikų misionierius kun. Džimas Borst ir protestantų pastorius Čander Mani Khanna buvo apkaltinti prozelitizmu. Artimiausiu metu aukščiausias islamo teismas turėtų paskelbti nuosprendį. 

2 komentarai:

valentinas radzvilavicius,europos sventikas rašė...

tikra tiesa krikscionys indijoja ne tik persekiojami bet ir zudomi.kankinimai pries nuzudymus oficialiu slaptu valdziu itakotu zmoniu ipac ziaurus,netgi ziauriausi pasaulyje.krikscionims isimamos akys,adatom badomos kojos ir t.t.kankinami ilgai ir nuzudomi uz tai kad itikejo kristu.zinau kad nuzudyti 2000 zmoniu taip.nuzudymai neviesinami,nieks nezino.as tai zinau,manau indijoj uz sita tiesa mane suimtu,bet ir dabar kalejime kalejime kazka kankina,jie nenutrauks zudyniu ,tie milijardas sivos bei ju sventu karviu pasekeju.nebukit abejingi skausmui,indijos krikscionys zino sia tiesa

Anonimiškas rašė...

Tau su gal su galva negerai? :)