antradienis, sausio 22, 2013

Vatikano imperija – ir už fašistų pinigus



Pinigai kvapo neturi, sako liaudis.Pasirodo, turi, o jų kvapą, ypač jei sutepti krauju ir veidmainyste, gana sunku paslėpti...  
Britų laikraštis „Guardian“, išstudijavęs II pasaulinio karo archyvus, apkaltino Romos katalikų bažnyčią slaptos nekilnojamojo turto imperijos per firmas–statytines valdymu Anglijoje, Prancūzijoje ir Šveicarijoje.
 Įdomiausia, kaip teigia laikraštis, ši imperija sukurta už fašistų pinigus, kuriuos Vatikanas gavo mainais į 1929 m. Benito Musolinio fašistų režimo pripažinimą.
"Londone mažai kas susigaudo, kad pagrindinis juvelyrinės firmos „Bulgari“ ofisas arba banko „Altium Capital“ pastatas turi kokį nors ryšį su Romos popiežiumi, bet šitie pastatai yra dalis “komercinės imperijos“, kurią slaptai valdo Vatikanas“,- praneša „Guardian“  
Imperija kurta daugelį metų Vatikanas kruopščiai slepia, kad startinis kapitalas – pinigai, gauti už 1929 m. Benito Musolinio fašistų režimo pripažinimą. Nuo pradinio taško kapitalas jau vertintinas daugiau kaip 570 milijonus svarų sterlingų. „Sakykim, 2006 m. Vatikanas išleido 15 milijonų pastatui Sent Džeims Nr.30 įsigyti, Vatikanui taip pat priklauso daugiabučiai namai Paryžiuje ir Šveicarijoje.Nors ir slapstosi, bet žurnalistai atkapstė, kad Sent Džeims Nr.30 įsigijo „British Grolux Investments Ltd“, kuri yra ir kitų nekilnojamojo turto objektų valdytojas, bet neskelbiama, kas valdo (Britų teisė tai leidžia) kompaniją. „British Grolux Investments Ltd“ sekretorius teigė, kad valdo trestas, bet atsisakė įvardinti jo pavadinimą.
Žurnalistai buvo atkaklūs – pasirodo „British Grolux Investments“ 1999 m. paveldėjo nekilnojamąjį turtą iš dviejų kompanijų „British Grolux Ltd“ ir „Cheylesmore Estates“. "Šių kompanijų savininkas buvo kompanija, registruota JAV „JP Morgan“ banke. O galutiniam variante kontrolę šio vykdė šveicarų kompanija „Profima SA".
Toliau dar gražiau, pasirodo, II pasaulinio karo archyvai rodo, kad  „Profima SA" yra pačios Romos katalikų bažnyčios holdingas, įsteigtas 1931 m. popiežiaus finansisto Bernandino Nogaru, ir karo metu naudotas tam, kad Vatikano pirktas turtas nepatektų į sąjungininkų rankas.
„Šiuo momentu „Musolinio investicijas“ kartu su holdingais Romoje valdo popiežiaus valdininkas Paolo Menini. Europos Tarybos duomenimis, Paolo Menini skyrius valdo turto už 680 milijonus eurų“, -rašo laikraštis apie slaptos imperijos dydį.
Įdomu, kad oficialus Vatikano atstovas Londone arkivyskupas Antonijo Menini laikraščio išvadas atsisakė komentuoti...

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą