Katalikų, ortodoksų ir armėnų Bažnyčios priėmė bendrą istorinį sprendimą restauruoti Betliejaus Kristaus Gimimo bazilikos stogą. Susitarimą pasirašė Pranciškonų Šventosios Žemės kustodas pranciškonas Pierbattista Pizzabella, Jeruzalės graikų-ortodoksų patriarchas Teofilis III bei armėnų Patriarcho atstovas arkivyskupas Tarkom Manoogian. Susitarimas buvo pasirašytas dalyvaujant Palestinos ministrui primininkui Salam Fayyad bei kitiems aukštiems pareigūnams.
Anot pranciškono Pierbattista Pizzabella, tai žymi naujo buvimo kartu Betliejuje pradžią, nes senoji Kristaus Gimimo bazilika, kurią reikia būtinai restauruoti, tapo tarpusavio nesusikalbėjimo simboliu. Pranciškonas Pierbattista išreiškė viltį, kad dabar bazilika taps Bažnyčių bendradarbiavimo vieta. Norint restauruoti Kristaus Gimimo baziliką, kaip ir bet kurią kitą Šventosios Žemės šventovę, yra būtinas visų bendrasavininkų pritarimas.
Prie susitarimo prisidėjo ir Palestinos valdžia, kuri skyrė milijoną dolerių restauravimo darbams. Dar 2008 metais Palestiniečių savivaldos prezidentas Abu Mazen paragino Bažnyčių atstovus susitarti dėl restauravimo darbų.
Paskutinį kartą Betliejaus Kristaus Gimimo bazilika buvo restauruota 1832 metais. Todėl būtina sutvarkyti bazilikos stogą, nes lietui lyjant lietaus vanduo patenka į vidų ir gadina mozaikas bei freskas. Kristaus Gimimo bazilika yra ne tik viena iš svarbiausių krikščionybei šventų vietų, bet taip pat yra viena iš seniausių bažnyčių. IV amžiaus pradžioje baziliką pastatė imperatorius Konstantinas, o VI amžiuje imperatorius Justinianas ją perstatė. Dabartinio Kristaus Gimimo bazilikos stogo struktūra siekia XV amžių, kai 1435-1479 metais vyko didžiausi bazilikos restauravimo darbai.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą